Rejonowy konkurs języka polskiego ,,Pokochaj polską mowę”

„Korzenie nauki są gorzkie, ale owoce słodkie“

Arystoteles.

Takie oto słowa są mottem rejonowego konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace. 16 listopada niniejszego roku w konkursie wzięło udział 18 uczestników z 7 gimnazji rejonu solecznickiego, a m.in: Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Dziewieniszkach, Gimnazjum w Ejszyszkach, Gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum  im. L. Narbutta w Koleśnikach, Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach, Gimnazjum im.  E. Orzeszkowej w Białej Wace. Uczniowie IV klas mieli okazję wykazać swoją wiedzę z języka polskiego. Praca konkursowa składała się z dwóch części: gramatycznej oraz czytania tekstu ze zrozumieniem. Nie było łatwo! Tegoroczny quiz wymagał od każdego ucznia refleksu, opanowania, skupienia oraz wiedzy. Każdy się starał i im się udało.

Oczekując na wyniki, wszyscy uczniowie mieli okazję gościć w muzeum, które się znajduje w Centrum Imprez w Białej Wace i brać udział w programie edukacyjnym „Droga chleba”, smakować świeżo upieczony chleb i inne smakołyki oraz dzielić się wrażeniami.

Jako każdy konkurs, konkurs „Pokochaj polską mowę” wyłonił swoich zwycięzców. Podsumowanie konkursu odbyło się w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej, gdzie pani dyrektor wręczyła podziękowania nauczycielom i dyplomy oraz nagrody rzeczowe uczniom.

Zwycięzcami rejonowego konkursu „Pokochaj Polską Mowę 2022/2023“ zostali:

I miejsce:

Anna Katarzyna Giczkina – Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace;

II miejsce:

Karolina Czekariowa – Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace,

Aleksandra Maškevičiūtė – Gimnazjum w Ejszyszkach;

III miejsce:

Daniel Jasinski – Gimnazjum im J. Śniadeckiego w Solecznikach,

Konrad Oskar Kasparewiсz – Gimnazjum im J. Śniadeckiego w Solecznikach.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, za wsparcie finansowe, zawdzięczając któremu konkurs został zrealizowany. Środki Fundacji były skierowane na zakup nagród rzeczowych dla uczestników, żywienie, materiały biurowe.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za wspólnie spędzony czas.

Liana Skarina-Gičkina