Fundacja „ Pomoc Polakom na Wschodzie 2022r.“

„Bon Pierwszaka“, „Bon Maturzysty“

Po raz kolejny uczniowie gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace klasy pierwszej oraz maturalnej otrzymały „Bon Pierwszaka” i „Bon Maturzysty”. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”. Projekty są realizowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”.
W tym roku szkolnym otrzymaliśmy „Bon Pierwszaka“ o wartości 470 złotych  przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne    oraz  kompleksowe wyprawki szkolne (plecak z wyposażeniem). Absolwenci gimnazjum otrzymały  „ Bon Maturzysty“ w kwocie 1000 złotych przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne: korepetycje lub inne zajęcia uzupełniające. Stypendia zostały przekazane rodzicom lub opiekunom każdego ucznia klasy pierwszej oraz maturalnej.

Po raz kolejny szkoła otrzymała dofinansowanie 2860 euro na wsparcie bieżącej działalności szkoły. Wykorzystując pomoc finansową udało się wyposażyć w nowe meble 2 klasy, nabyć szafki dla klasy 1. Cieszymy się, że edukacja naszych uczniów może przebiegać za pomocą wsparcia finansowego Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” w nowoczesnych warunkach.

Społeczność gimnazjum serdecznie dziękuję.