
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I–IV
5 czerwca w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas I–IV. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, podsumowań oraz radości

Marsz klas 7-8 w ramach projektu “Patirtis, kuri augina”
2 czerwca 2026 r. uczniowie klas 7-8, wraz z nauczycielem umiejętności społecznych i wychowania fizycznego A.P. Baudzisem, wyruszyli na kilkugodzinny marsz z zajęciami integracyjnymi –

Małe i duże przyjaźnie: Czwartoklasiści z wizytą w przedszkolu
Mówi się, że najwspanialsze relacje rodzą się tam, gdzie jest uśmiech i wspólna zabawa. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4, którzy wraz ze swoją

Rewizyta w Tereszewie – drugi etap wymiany uczniowskiej
W dniach od 25 do 30 maja 2026 r. uczniowie klas 5-8 naszego gimnazjum wraz z opiekunami – nauczycielem umiejętności społecznych i wychowania fizycznego, panem

Baśniowy dzień w teatrze! Klasy 1–4 na „Kopciuszku”
Najmłodsi uczniowie klas 1–4 naszego gimnazjum wybrali się do Domu Kultury Polskiej w Wilnie na spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana.

Piknik rodzinny „Razem blisko” w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej
W naszym gimnazjum odbyło się jedno z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku szkolnym – Piknik rodzinny „Razem blisko”. To wyjątkowy dzień, w którym

W kręgu poezji Wileńszczyzny
W dniu 26 maja odbyło się spotkanie autorskie ze znanym poetą wileńszczyzny, autorem hymnu naszego gimnazjum Aleksandrem Śnieżko oraz wykonawcą poezji śpiewanej, absolwentem naszej szkoły

Dzień bez Plecaka — „Najbardziej Kreatywny Plecak”
Z okazji Dnia bez Plecaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „Najbardziej Kreatywny Plecak”. Celem było rozbudzenie kreatywności i pokazanie, że do szkoły można przyjść… zupełnie inaczej