Alkoholio, tabako ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos programa „Gyvai“

Programa „Gyvai“ yra tabako, alkoholio ir narkotikų vartojimo prevencijos programa, skirta 12-14 metų mokiniams. Ji remiasi visapusišku socialinės įtakos modeliu (ang. comprehesiveve social influence model). Programa „Gyvai“ buvo sukurta, sėkmingai įgyvendinta ir įvertinta 2003–2007 metais Europos Komisijos paremtame tarptautiniame projekte „Europinė priklausomybės nuo narkotikų programa“ (EU-Dap – European Drug Abuse Prevention Trial)‏. Į ją įtraukta kiek įmanoma daugiau veiksmingų, praktikoje patikrintų prevencijos elementų.

Tikslinė grupė, dalyvaujanti programoje:
6 klasės mokiniai

Pagrindinis programos tikslas
– suteikti mokiniams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų.

Apie programą:

6 klasių moksleiviai dalyvauja 14-oje pamokų, kuriose mokosi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių įtaką, supažindinami su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala.

Programos metodinę medžiagą sudaro:
• Mokytojo metodinė knyga „Prevencija mokykloje“
• Metodinių kortelių rinkinys
• Mokinio pratybų sąsiuvinis „Prevencija mokykloje“

Programos pamokos sutelkia dėmesį į 3 aspektus:
Žinias ir nuostatas.
Tarpasmeninius įgūdžius.
Asmeninius įgūdžius.

Programos “Gyvai” veiklos planas (čia)