Menu Close

Vaikų vasaros poilsio stovykla “Stovyklaukime kartu”

  2022 m. birželio 17-23 d. mūsų gimnazija organizavo vaikų vasaros poilsio stovyklą „Stovyklaukime kartu“, kurią finansavo Šalčininkų r. savivaldybės administracija. Stovyklos tikslas – ugdyti mokinių emocijų valdymo, savęs pažinimo, bendradarbiavimo bei sveikatos ugdymo kompetencijas.

  Projekte dalyvavo pradinių klasių mokiniai, buvo įtraukti socialiai remtinų šeimų vaikai, mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių bei vaikai, atvykę iš Ukrainos. Stovyklos metu buvo organizuojamos veiklos, kurios padėjo jiems išmokti kūrybiškai reikšti save ir savo jausmus, suprasti ir valdyti savo emocijas, ugdė bendruomeniškumo, supratingumo, tolerancijos bei sveikatos ugdymo kompetencijas, tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Projekto metu visi mokiniai turėjo galimybę dalyvauti naudingose veiklose.

  Dienos prasidėdavo nuo bendros rytinės mankštos ir skanių pusryčių. Pirmą stovyklos dieną mokiniai kūrė taisykles, dirbo grupėse, dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose. Antrą dieną lankėsi Baltosios Vokės įmonėse – UAB “Žybartuva” ir UAB “Rotaprintas”. Ten susipažino su įvairiomis profesijomis, darbais, kuriuos atlieka įvairių specialybių darbuotojai.

  Tą dieną mūsų gimnazijos pradinukai dalyvavo priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rengiamoje prevencinėje akcijoje „Būk saugus, mokiny!“. Mūsų gimnazijoje apsilankė Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, kurie supažindino mokinius su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje, jiems buvo paaiškinta, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių, vandenyje, kaip elgtis įvykus nelaimei, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus, buvo ugdomi mokinių saugios gyvensenos įpročiai, jie susipažino su ugniagesio gelbėtojo darbu ir skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 paskirtimi. Mokiniai labai apsidžiaugė, kad turėjo galimybę palaikyti ir išbandyti kai kuriuos instrumentus, pasimatuoti ugniagesių viršutinę aprangą, pasedėti priešgaisrinės mašinos kabinoje bei užduoti jiems rūpimus klausimus.

  Trečią stovyklos dieną mokiniai daug sportavo, šoko bei dainavo. Mokytojai jiems buvo paruošę daug praktinių užduotėlių. Kitą dieną vyko į Anykščių labirintų parką. Mokiniai parke ne tik pramogavo, bet ir tobulino savo bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius. Paskutinę stovyklos dieną vyko projekto “Stovyklaukime kartu” apibendrinimas. Tai buvo ramybės ir poilsio diena. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais, kas labiausiai įsiminė, kas patiko ir ko trūko stovyklos metu.

Džiugu, kad vaikų vasaros poilsio stovykla “Stovyklaukime kartu” buvo puiki priemonė organizuoti mokinių naudingą užimtumą vasaros metu. Mūsų užsibrėžtas tikslas buvo pasiektas.

Vaikų vasaros poilsio stovyklos “Stovyklaukime kartu” akimirkos

 

Parengė: R. Nanartovič, socialinė pedagogė

 

 

Skip to content