Po raz pierwszy w szkole – spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami

Pogodne i ciekawe świata dzieci przybyły wraz z Rodzicami do Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej. To integracyjne spotkanie odbyło się 22 marca 2023 r. Miłych gości witaliśmy z uśmiechem. W klimacie przyjaźni dzieci i Rodziców powitała dyrektor szkoły Mirosława Szostak.

Głównym celem spotkania było wzajemne zapoznanie się dzieci, rodziców oraz nauczycieli. W momencie krótkiej pogadanki i pierwszym spotkaniu z nauczycielem p. Lianą Skarina-Gičkiną, ośmielone 6 i 7-latki, wraz z gronem nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, miały mnóstwo atrakcji: gry i zabawy edukacyjno-ruchowe, wycieczkę do szkolnej biblioteki, zajęcia plastyczne i inne. W tym czasie rodzice poznali ofertę gimnazjum, jej tradycje oraz wartości zaszczepiane młodemu pokoleniu.

Wszystkie dzieci były pełne miłych wrażeń. Radosny klimat unosił się od początku spotkania. Minki same mówiły o nastroju, a uśmiech gościł na twarzy, bo przecież ten kolega z mojego przedszkola, a koleżanka też znajoma. Pozostały pierwsze i miłe wrażenia i optymistyczne plany, liczymy i zapraszamy na kolejne spotkanie z Rodzicami już w czerwcu.

Nauczyciel klas początkowych Liana Skarina-Gičkina