Moda z surowców nietradycyjnych

Moda to nie tylko ubiór, to pasja tworzenia. Dużą sztuką jest wykreować odzież z lekkiej, dobrze układającej się tkaniny, ale jeszcze większą stworzyć kreacje z nietypowych surowców.

W dniu  26 kwietnia w naszym gimnazjum odbył się konkurs ekologiczny. Organizatorem konkursu był komitytet rodzicielski gimnazjum. Konkurs miał formę prezentacji stroju ekologicznego zaprojektowanego i wykonanego z surowców nietradycyjnych. Do udziału w konkursie byli zaproszeni uczniowie naszego gimnazjum. Aktywnie wzięli udiał uczniowie klas najmłodszych i dziewczynki z klasy 7. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się na wybiegu dla modelek i modeli w strojach wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (butelki, plastikowe kubeczki, gazety, papier, folia, nakrętki, pudełka, sznurki, itp.). Można było zobaczyć ekologiczny strój: m.in. rycerza, Harry Pottera oraz stylowe suknie i ubrania na różne okazje, np.: wieczorowo-wizytowy, codzienny i do zabawy.  Ciekawymi  dodatkami do każdego stroju  były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. Duże zainteresowanie wzbudził strój na deszczową pogodę, który był nie tylko estetycznie i pięknie wykonany, ale i chronił od deszczu. Stroje były wykonane z pomysłem i zaangażowaniem dlatego jury konkursowe oceniło wszystkie stroje wyższą ilością punktów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali też dyplomy oraz kolorowanki.

Modelkom i modelom gratulujemy pomysłowości i oryginalności i odwagi na wybiegu oraz organizatorom tego wspaniałego konkursu składamy serdeczne podziękowanie.

Czesława Orłowska wraz z gronem pedagogicznym