Międzynarodowy projekt ”Litwo ojczyzno moja…”

”Litwo ojczyzno moja…” to nazwa międzynarodowego projektu, w którym nasza szkoła, Gimnazjum Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, uczestniczyła razem ze szkołą Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej z Polski w dniach 19, 21, 26 i 27 kwietnia.
W ciągu tych cztery dni polscy uczniowie w wieku 15-16 lat razem z uczniami klasy 8 oraz IG naszej szkoły, wspólnie spędzali czas i rozwijali wiedzę oraz kompetencje poprzez udział w zajęciach prowadzonych metodyką nieformalną.
Na wspólnych zajęciach uczniowie uczyli się ludowych tańców litewskich, tradycyjnego tkactwa, brali udział w lekcjach języka litewskiego, wspólnie tworzyli prezentacje multimedialne na temat obu krajów — Polski i Litwy, wzięli udział w krótkiej wycieczce historycznej do pobliskich Rudnik oraz całodniowej wycieczce do pierwszej stolicy Litwy Kernavė, gdzie zwiedzano okolice i Muzeum Archeologiczne.
Ostatniego dnia projektu był rozegrany towarzyski mecz piłki nożnej i siatkówki oraz wykonana wspólna praca pod nazwą “Drzewko przyjaźni”, które było udekorowane ręcznej roboty tkanymi listkami w barwach narodowych.
Poza przez uczniów zdobytym doświadczeniem oraz rozwijaniem wiedzy i komunikacji, milo było widzieć jak, młodzież świetnie się bawiła i nawiązała nowe znajomości. Miejmy nadzieje, że w przyszłości na naszych uczniów czeka więcej takich nietypowych międzynarodowych projektów.