Menu Close

„Dzień Bezpiecznego Internetu 2023: Działajmy razem!”

Internet to jedno z najwspanialszych dobrodziejstw i osiągnięć cywilizacji i nic dziwnego, że całkowicie odmienił on nasze życie. Jednak niesie on także ze sobą sporo zagrożeń. Niektórzy, w trosce o dobro dziecka, jak najdłużej trzymają je z dala od Internetu. Jednak to nie jest dobra droga. Internet to przecież świetne narzędzie i im wcześniej dziecko nauczy się z niego korzystać, tym lepiej. Ważne jest tylko, byśmy zapoznali małych użytkowników sieci z ważnymi zasadami, a potem spokojnie i życzliwie rozmawiali z nimi o ich doświadczeniach, niepokojach, ale także i radościach wynikających z użytkowania Internetu.

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu i w tym roku, to było w krainie bajek. Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek i inni bohaterowie klasycznych baśni przenieśli się do wirtualnego świata. Śpiąca Królewna mierzy się z FOMO, Złota Rybka próbuje nawiązywać niebezpieczne znajomości w sieci, Czerwony Kapturek, który padł ofiarą hejtu oraz Kaj i Gerda w świecie patostreamów. Bohaterowie muszą stawić czoła nowym, niebezpiecznym wyzwaniom. Uczniowie 5-6 klas przypomnieli dla klas początkowych z jakimi  zagrożeniami prywatności mogą spotkać się w sieci.

Skip to content