Wycieczka do Trok

6 czerwca 2023r. rodzice klasy 2 zorganizowali wycieczkę do Trok.  W programie mieliśmy zaplanowany spacer po trockim zamku oraz zapoznanie się z historią tego pięknego grodu nad jeziorem Galwe.

Już od samego rana byliśmy w Trokach.  Spacerując dookoła bajkowego zamku na wyspie, podziwialiśmy potęgę i piękno tej budowli. Połączenie kamieni, czerwonej cegły, odbijające się w czystych wodach jeziora zrobiło na nas ogromne wrażenie.  Następnie zobaczyliśmy zamek z innej pozycji, rodzice zorganizowali pływanie po jeziorze, co wywołało ogromne zadowolenie u dzieci. Wizyta w Trokach nie byłabyby pełna bez spróbowania oryginalnej karaimskiej kuchni, przypominającej odrobinę kuchnię tatarską, więc kiedy odczuliśmy głód i zmęczenie, udaliśmy się do pobliskich restauracji, aby coś zjeść. Z Trok nie można wyjechać bez upominków. Stragany znajdujące się nad brzegiem jeziora Galwe wabiły dzieci do nabycia drobnych upominków.

Podróż minęła szybko i przyjemnie. Wycieczka dała nam wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy.

KOMITETOWI RODZICIELSKIEMU na czele z panią Agatą i panią Dianą składam serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i wspaniałą wycieczkę.

Wychowawczyni klasy 2, Czesława Orłowska