„WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI”

Uroczystość pasowania na ucznia w naszej szkole stała się tradycją. Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej w szkole miała miejsce 5 maja niniejszego roku. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. Pierwszaki zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i artystyczne przed społecznością szkolną, nauczycielami i rodzicami, udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie. Po złożeniu ślubowania Pani wicedyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na pamiątkę tego wydarzenia pani wicedyrektor wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały również drobne upominki przygotowane przez rodziców, wychowawcę i starszych kolegów.

Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze edukacyjnej.

Wychowawczyni klasy 1 Janina Bukina