Menu Close

,,Visa Lietuva mano rankose“

Šiais metais mūsų gimnazijos mokiniai, bendradarbiaudami su Varėnos rajono Merkinės V. Krėvės gimnazija, įgyvendino jau 7 bendrą projektą. Šis projektas yra dalinai finansuojamas Tautinių mažumų departamento. Projekto tikslai: plėsti Lietuvos mokyklų skirtingomis mokomosiomis kalbomis tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei dialogą bei ugdyti mokinių pilietiškumą, skatinti mokinius domėtis savo gimtojo krašto ir Lietuvos istorija, ieškoti bendrų istorinių bei kultūrinių sąsajų, puoselėti bendras tradicijas, ugdyti pagarbą kiekvienai tautai.

Šį kartą projektas buvo skirtas Lietuvos sostinės Vilniaus 700 metų jubiliejui,  mokiniai domėjosi ir kitomis Lietuvos sostinėmis. Tuo tikslu spalio 6 dieną buvo organizuota mokinių edukacinė pažintinė išvyka į Kauną, kurios metu mokiniai lankėsi Rumšiškių liaudies buities muziejuje, Kauno mieste ir IX forte. Edukacinių užsiėmimų metu mokiniai tyrinėjo ir susipažino su skirtingų Lietuvos regionų gyvenimo būdu, Kauno miesto žymiomis vietomis.

Edukacinių užsiėmimų ,,Vilnius tavo kuprinėje“ metu, spalio 13 dieną,  mokiniai tyrinėjo Vilniaus miestą. Jų metu aplankė tas Vilniaus senamiesčio vietas, kurios dažnai yra mažai pastebimos, sužinojo daug legendų apie sostinę, apie joje gyvenusius žymius žmones ir pastatus. Gimnazistai tuo tarpu, pasidalinę  komandomis,   naršė senamiesčio gatvelėmis , turėdami atlikti įdomias užduotis, susijusias su miestu. Vėliau jaunesniųjų klasių mokiniai lankėsi viduramžius menančioje Vilniaus bastėjoje, gimnazistai-  Nacionalinio muziejaus Istorijų parodų namuose, kur aplankė parodą ,,Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos.

Projekto autorė ir vadovė, istorijos mokytoja Laima Narodovskaja

Skip to content