ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ.

Coroczną tradycją naszego gimnazjum jest święto PASOWANIE NA UCZNIA. W tym roku święto to miało miejsce 1 grudnia. Najmłodsi uczniowie przeżywali swoją pierwszą ważną uroczystość odświętnie ubrani i przejęci. W obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności językowe, matematyczne, taneczne i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor, wielką kredką, jak czarodziejską różdżką, dotykając ramion swoich podopiecznych dokonała pasowania na ucznia. Zatem wręczyła dyplomy oraz prezenty. Nie obyło się też bez upominków od starszych kolegów i koleżanek oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Nauczycielka klas początkowych Liana Skarina-Gičkina