Menu Close

PROJEKTAS ,, LAIKO SMILTYS…NUO VAKAR IKI RYTOJ“

Baigtas įgyvendinti dar vienas bendras Šalčininkų r. Baltosios Vokės E. Ožeškovos ir Varėnos r. Meriknės V. Krėvės gimnazijų projektas, kurį dalinai finansavo tautinių mažumų departamentas.  Tai jau šeštasis projektas, kurio veiklos sujungė 2 kaimyninių rajonų gimnazijas gražiam bendradarbiavimui.  Šio projekto tikslas- plėsti Lietuvos mokyklų skirtingomis mokomosiomis kalbomis tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei dialogą bei ugdyti mokinių pilietiškumą. Šiais metais projekto ,,Laiko  smiltys…nuo vakar iki rytoj“ veiklomis tyrinėjome  unikalų gamtos reiškinį- kopas.  Kopas esame įpratę matyti prie jūros, tačiau ne mažiau jos įspūdingos yra Rūdninkų girioje ir Marcinkonių apylinkėse.

Rinkdami medžiagą apie savo gyvenamosiose vietovėse esančias kopas, mokiniai nagrinėjo kaip jos susidarė, rinko medžiagą apie kopų augaliją ir gyvūniją.

Antrasis projekto etapas- edukacinė pažintinė išvyką po unikalų mūsų šalies kampelį Kuršių Neriją. Šį kartą į kelionę vykome visi kartu vienu autobusu.

Apsilankėme jūrų muziejuje, kuriame pamatėme koks paslaptingas Baltijos jūros povandeninis pasaulis. Toliau paslaptingas Raganų kalnas, dar kartą priminęs gražiausias lietuvių liaudies pasakas. Bene didžiausią įspūdį sudarė Mirusios kopos, lyg tikra ramybės ir paslaptingumo oazė.

Kitas kelionės tikslas- Nida, Parnidžio kopa. Pasivaikščiojome tyliomis, tuštėjančiomis Nidos gatvelėmis, pasigrožėjome   įspūdinga gamta, miesto architektūra.

 Grįždami namo atsisveikinome su Baltija, o ji ne vienam padovanojo savo auksinę ašarą- gintarėlį.

Tikimės, kad šis projektas tai dar vienas žingsnis tolimesniam dviejų gimnazijų bendradarbiavimui.

 

                                                                                                                               Laima Narodovskaja

                                                                                                                               projekto vadovė

Skip to content