Pasowanie na czytelnika

25 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klasy pierwszej. Na tę okazję została specjalnie przygotowana przez uczniów klasy 4 część artystyczna, podczas której uczniowie klasy pierwszej zaznajomili się z Molikami, Królem Molem, odgadywali zagadki, odpowiadali na pytania, wysłuchali prośby książek.

Pierwszacy  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Po takim miłym spotkaniu biblioteka na pewno będzie się kojarzyła naszym pierwszakom z miejscem przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Bibliotekarka Maria Bukina