Menu Close

MATEMATIKOS SAVAITĖ MŪSŲ GIMNAZIJOJE

Š.m. kovo 14-18 d. mūsų gimnazijoje vyko netradicinė matematikos savaitė.

W dniach 14 – 18 marca w naszym gimnazjum odbył się ,, Tydzień matematyki”, mottem którego _ MATEMATYKA – KRÓLOWA WSZYSTKICH NAUK”. Podczas tego tygodnia mieliśmy możliwość uczestniczyć w różnorodnej działalności: konkursy i guizy matematyczne, olimpiady matematyczne oraz świętowaliśmy święto liczby π (Ludolfiny). Organizatorkami tygodnia były nauczycielki matematyki Lilija Dulko i Mirosława Szostak.

W poniedziałek, 14 marca uczniowie klas 7-8, IG-IIG tworzyły stoiska o liczbie π. Drugiego dnia odbyła się olimpiada z matematyki dla uczniów klas 5 i 6, a uczniowie klas 1- 4 mogły ćwiczyć swoje umiejętności matematyczne rozwiązując zadania z ,,zakodowanej matematyki’. Trzeciego dnia – w auli gimnazjum odbył się quiz matematyczny, podczas którego cztery drużyny zmagały się z zadaniami matematycznymi, a kibice również mogły wykazać swoje zdolności matematyczne uczestnicząc w grach matematycznych. 17 marca odbył się międzynarodowy matematyczny konkurs ,,Kangur‘’, w którym brały udział uczniowie klas 1-IIIG., na wyniki którego czekamy z niecierpliwością. W piątek, 18 marca uczniowie klas 5 – 6 zmagały się w konkursie matematycznym ,,Zgaduj zgadula ‘’ i trudno było jurorom wyłonić zwycięzców. Na zakończenie konkursu uczniowie pięknie przedstawiły bajki matematyczne, które ułożyły same.

Podsumowując tydzień matematyki wszyscy uczestnicy otrzymały upominki i podziękowania. Dziękujemy organizatorkom i życzymy wszystkim uczniom, by matematyka była każdego przyjacielem.

 

Skip to content