Menu Close

ISTORIJOS MOKĖMĖS KITAIP

Birželio 2 dieną IIG- IIIG klasių mokiniams istorijos pamokos vyko netradicinėse aplinkose. Norėdami geriau pažinti sovietmečio Lietuvos laikotarpį, vykome į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, kuris yra įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose. Čia mokiniai savo akimis pamatė kokiomis sąlygomis buvo kalinami sovietų valdžiai nepalankūs asmenys, sužinojo kokios psichologinio ir kitokio poveikio priemonės buvo taikomos prieš juos. Eidami iš salės į salę peržvelgėme tremties, partizaninio ir disidentinio judėjimo ekspozicijas. Naudodamiesi šiuolaikiškomis mokymosi priemonėmis, mokiniai atliko užduotis apie disidentinį judėjimą Lietuvoje.

  Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje  leidomės į viduramžiškojo Vilniaus laikus. Čia susipažinome su Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Vilniaus gynybos bei ginkluotės  istorija.  Paskirstyti į 3 grupes mokiniai ieškojo atsakymų į jiems pateiktas užduotis. Apibendrinus  rezultatus paaiškėjo, kad vienodą taškų skaičių surinko ,, Žolytės“ ir ,,Jaunųjų istorikų“ komandos. Bastėjoje mokiniai ne tik smagiai mokėsi istorijos, bet ir sužinojo kuo ypatingas buvo Vilniaus urvuose įsikūręs siaubūnas Baziliskas.

 

Istorijos mokytoja Laima Narodovskaja

Skip to content