Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej po raz kolejny wzięła udział w akcji „Pamiętamy”

„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”

Akcja charytatywna „Pamiętamy” – wieloletnia tradycja naszego gimnazjum, która startowała 17 października. Podczas akcji społeczność gimnazjum zbierała znicze, aby dzisiaj, 31 października, uczniowie Samorządu Uczniowskiego gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace wspólnie z członkami TG „Sokół” mogły je zapalić na grobach poległych bohaterów oraz na grobach zapomnianych w Rudnikach, Puszczy Rudnickiej, Popiszkach, Macelach. Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic i wydarzeń historycznych, a także zwrócenie większej uwagi na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. W ten sposób akcja nawiązuje do tradycji świąt zadusznych, podczas których odwiedzamy cmentarze te bliższe i te dalsze, na których oddajemy cześć zmarłym. Niech światełko zapalone na grobach przypomina nam o wartości życia ludzkiego. Jak podkreślał ks. J. Twardowski „Spieszmy się kochać ludzi, bo szybko odchodzą”.

Liana Skarina-Gičkina