Menu Close

„Cogito dla Polonii” 2/2022 – już jest!

Cześć Polonio!
Zapraszam do lektury 2. e-wydania „Cogito dla Polonii”, w którym nasi nastoletni i młodzi bohaterowie opowiadają, jak dążą do realizacji swoich marzeń. I o tym, że czasem muszą też zaczynać wszystko od nowa, gdy z rodzicami zmieniają swoje miejsce zamieszkania. Jesteśmy wdzięczni, że dzielą się swoimi sukcesami, ale też doświadczeniami.
Na naszych łamach gościmy też Szkołę Polską w Budapeszcie, w której dzieje się wiele fantastycznych projektów, tak inspirujących jak chociażby projekt „Żywe obrazy, czyli igraszki z polskim malarstwem”. My sami zaś zapraszamy Was do podróży po jednej z najważniejszych epok w polskiej literaturze – po romantyzmie. Publikujemy poradniki, jak zapamiętywać nazwy historyczne i trudne nazwiska, a także jak napisać artykuł do szkolnej gazetki, w którym zachęcimy rówieśników do czytania powieści historycznych. Omawiamy ważne lektury na lekcje języka polskiego i wyjaśniamy, dlaczego właśnie 14 października świętujemy Dzień Edukacji Narodowej.

Zapraszamy na kurs gramatyki języka polskiego, tym razem o frazeologizmach.

Gorąco też namawiam do współpracy z „Cogito dla Polonii”. Piszcie nam o swoich pasjach, dzielcie się swoim doświadczeniem. Zadebiutujcie w e-magazynie dla polonijnej młodzieży z całego świata.

Zapraszam do czytania,
Ola Siewko
redaktor naczelna
„Cogito dla Polonii”

Numer do pobrania bezpłatnie tu

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

Skip to content