Menu Close

Rejoninis konkursas “Mylėk lenkų kalbą”

Rejonowy konkurs „Pokochaj polską mowę 2024” na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace. W konkursie wzięły udział szkoły z rejonów solecznickiego, wileńskiego i trockiego: Gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum w Ejszyszkach, gimnazjum im. Ludwika Narbuta w Koleśnikach, gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach, gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach, gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach, gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu, gimnazjum w Mickunach, gimnazjum im. Ferdinarda Ruszczyca w Rudominie, szkoła podstawowa im. Czesława Miłosza w Pakienie, gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace.

Zmagania językowe uczniów odbyły się 26 marca. Uczniowie rozwiązywali test w ciągu 1 godziny, za który mogli uzyskać 41 punkt. Zadania konkursowe składały się z dwóch części: językowej oraz czytania tekstu ze zrozumieniem, które były niełatwe i wymagały posiadania dobrej wiedzy. Gdy prace były wykonane, utworzona rozkazem pani dyrektor gimnazjum im. E. Orzeszkowej Mirosławą Szostak, grupa sprawdzająca wzięła się do pracy. Oczekując na wyniki, podczas edukacji twórczej, uczestnicy wykonali świąteczną dekorację.

Każdy czwartoklasista otrzymał podziękowania, a laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się i uczestnictwo w konkursie.

Zwycięzcami rejonowego konkursu „Pokochaj polską mowę 2024“ zostali:

I miejsce – Milana Stankevič, gimnazjum im. Ferdinarda Ruszczyca w Rudominie.

II miejsce – Konrad Edvin Smagulov, gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach

III miejsce – Radmila Kolyško, gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach