Menu Close

Tarptautinis jaunimo mainų projektas

Grupa uczniów naszego gimnazjum oraz gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach w dniach 21-30 kwietnia b. r.  brała udział w wymianie młodzieży w Polsce w ramach projektu pt. „Wolontariat & Ekologia”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Ze strony Polski w projekcie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Święcicach. Miejscem stałego pobytu uczniów na okres dziesięciu dni było miasto Poronin.

Program projektu obejmował udział młodzieży w wolontariacie sprzątania szlaku w Tatrzańskiem Parku Narodowym, promowanie projektów Erasmus+ w trakcie spotkania z lokalną społecznością Zakopanego, jak też zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej. Dziękujemy pomysłodawcom, organizatorom oraz wszystkim tym, którzy realizowali projekt za wspólnie spędzony czas oraz treściwy pobyt licząc na wspólną współpracę.

                                                                                      Mateusz Leszek Wojtkiewicz, 8 kl.

 

Skip to content