Menu Close

Projektas „Etnografinės dirbtuvės“

Vykdant Tautinių mažumų departamento finansuojamą projektą „Etnografinės dirbtuvės“ š.m. birželio 4 d. mūsų gimnazijos 3 – 4 klasių mokiniai bendradarbiaudami su Pagirių gimnazijos 4c klasės mokiniais, dalyvavo etnografinėse edukacijose „Duonos kelias“, „Karpinių menas“ bei turėjo galimybę išmokti vietinių liaudies šokių ir dainų.

Birželio 5 d. tęsiant projektą, mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Dieveniškių istoriniame regioniniame parke. Dieveniškių istorinis regioninis parkas yra įsikūręs „Dieveniškių kilpoje“ – tame keistai išsikišusiame Lietuvos žemėlapio pusiasalyje, įsiterpusiame į Baltarusijos teritoriją. Šiame Pietryčių Lietuvos parke gausu gamtos, istorijos ir kultūros paveldo objektų. Visus juos aplankyti gali neužtekti net  ir visos dienos istoriniame regioniniame muziejuje.

 Keliaudami po Dieveniškių istorinį regioninį parką turėjome galimybę susipažinti su mūsų krašto istorija, aplankydami savo struktūrą išlaikiusius XVI – XVII a. etnografinius gatvinius rėžinius kaimus. Taip pat, apžiūrėjome dar senesnę istoriją bylojančius lietuvių genčių pilkapynus, kuriuose archeologinių tyrinėjimų metu buvo rasta V – VII a. ir IX-XII a. lietuvių genčių degtinių kapų, įkapių, papuošalų, įrankių, puodų šukių ir kitų daiktų, liudijančių apie mūsų protėvių laidojimo papročius. Projekto dalyviai užkopė į Bėčionių piliakalnį, įrengtą dar I-ojo tūkstantmečio pradžioje, atskiroje kalvoje, dešiniajame Gaujos upės krante, ir pasigėrėjo nuo jo aikštelės atsiveriančia nuostabia apylinkių panorama. Taip pat, mokiniai nuvyko prie Norviliškių pilies – restauruoto XVI a. renesansinės gynybinės architektūros komplekso, stūksančio keliasdešimt metrų nuo išorinės Europos sąjungos sienos su Baltarusija. Besidomintiems gamta ir mitologija Dieveniškių istoriniame regioniniame parke bus įdomu apžiūrėti tūkstantmečius ąžuolus (Grybiškių ir Stakų), šimtametę šešių kamienų Grybiškių pušį.

Skip to content