Menu Close

Pas Barborą Radvilaitę

Vykdant Tautinių mažumų departamento finansuojamą projektą „Barboros Radvilaitės keliais“ š.m. gegužės 27 d. gimnazijos 6-IG klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Barboros Radvilaitės legenda“.

Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Vilniaus Arkikatedros požemiuose, sužinoti laidojimo rūsių statybų istoriją (galėjo paliesti kelių šimtų metų senumo žmogaus pirštą, įmūrytą sienoje), potvynių pasekmes. Daugiausiai dėmesio buvo skirta Barborai Radvilaitei: biografija, pomėgiai, mitybos ypatumai, jos palaikų atradimo, išlikimo istorija. Buvo įdomu pauostyti Barboros mėgtus kvepalus, pačiupinėti mėgstamiausias drabužių medžiagas. Mokiniai daugiau sužinojo, kaip Barboros Radvilaitės laikais žmonės maitinosi, gydėsi, kokius laiškus rašė (Barbora mokėjo rašyti dviem kalbom), kaip kūrė šeimas.

Nors jau antrus metus domimasi Barbora Radvilaite, jos aplinka, džiaugiamės, kad kiekviena išvyka, veikla suteikia naujų žinių, įdomių patirčių.

Audronė Sčesnulevičienė

Natalja Žuravliova

Skip to content