Menu Close

Gedulo ir vilties diena mūsų gimnazijoje

Visoje Lietuvoje ir mūsų mokykloje penktadienį buvo minima Gedulo ir vilties diena, skirta sovietų vykdytiems trėmimams prisiminti ir pagerbti jų aukas. Gedulo ir vilties diena – atmintina diena, Lietuvoje minima birželio 14 d. 1941-ųjų birželio 14-ąją pradėti masiniai lietuvių areštai ir trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per pirmąją okupaciją sovietai ištrėmė, nužudė, įkalino apie 23 tūkst. šalies gyventojų. Iš viso iki 1953 metų iš Lietuvos ištremta apie 130 tūkst. žmonių, dar apie 156 tūkst. lietuvių buvo įkalinta. 

 Penktadienį mūsų gimnazijos mokiniai su mokytojais žiūrėjo filmą, pasakojantį apie tremtį „06.14  Atminties neištremsi”. Istorijos mokytoja Laima Narodovskaja papasakojo apie savo šeimos narių išgyvenimus tais laikais, kuriuos tikrai labai sunku prisiminti. Taip pat mokytoja Laima pasakė, kad šios dienos simbolis yra „Traukiniai”. Šioje pilietinėje akcijoje dalyvavo ir mokytoja Audronė Sčesnulevičienė, kuri irgi turėjo šeimos narius, išgyvenusius tremtį. Visi, dalyvavusieji pilietinėje akcijoje, skaitė Šalčininkų rajono tremtinių pavardes. Pabaigoje mokytoja Audronė Sčesnulevičienė perskaitė nuostabų eilėraštį, susijusį su šiuo įvykiu, kuris tikrai suspaudė kiekvieno širdį. Ačiū mokytojoms už tokią pilietinę akciją, kurią tikrai prisiminsime. 

5 klasės mokinė Patrycja Vrublevskaja 

Skip to content