Šiandien 9–10 klasių mokiniai lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Susipažinome su bibliotekos istorija: kokiame mieste veikė biblioteka tarpukario laikotarpiu, kelintais metais Nacionalinė biblioteka pradėjo veiklą dabartiniame pastate. Dalyvavome ekskursijoje po pačią biblioteką, kur sužinojome daug naujo ir įdomaus apie jos veiklą, struktūrą bei galimybes mokytis šiuolaikinėje aplinkoje. Turėjome galimybę pavartyti senuosius raštus, pamatėme Jono Bretkūno „Postilę“, išleistą 1591 m. Karaliaučiuje, sužinojome, kad mažiausia knyga, saugoma Retų knygų ir rankraščių skyriuje, menininko Vytauto Kuso 68 puslapių, vos 7 mm eilėraščių knyga „Lūžis“.
Taip pat dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Netikrų naujienų laboratorija“, kuriame gilinomės į informacijos patikimumą, mokėmės atpažinti melagingas naujienas ir patys kūrėme trumpus straipsnius, juos įrašėme bei aptarėme.
Visa išvyka buvo labai įdomi ir naudinga – sužinojome daug naujos ir įdomios informacijos, o veiklos buvo įtraukiančios bei prasmingos.
Austėja ir Jovita




