Uroczystość Pod skrzydłami Elizy

19 listopada jest szczególnym dniem dla wspólnoty naszego gimnazjum, gdyż w tym dniu obchodzimy  imieniny Elizy Orzeszkowej, która już osiemnaście lat jest patronem naszej placówki. Z tej okazji 29 listopada mieliśmy uroczystość Pod skrzydłami Elizy. Na święto przybyła sama pani Eliza Orzeszkowa, która bardzo chętnie odpowiadała  na  pytania uczniów o  jej życiu, o    dorobku literackim.  Dawała też porady uczniom jakimi wartościami należy się kierować w życiu. Natomiast nasi uczniowie pokazali patronce czym się ciekawi młodzież  XXI w.

Warto zaznaczyć, iż uroczystość odbyła się dwukrotnie. 18 listopada spektakl Pod skrzydłami Elizy  został przedstawiony  dla rodziców oraz gości, natomiast 29 listopada zobaczyli go uczniowie naszego gimnazjum.

Daniel Daukszewicz, uczeń klasy IIIG