Menu Close

Gimtadienis skaičiaus π

Dziś, 14 marca, w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej odbyło się wyjątkowe święto matematyki – ,,Urodziny π”. Uczniowie z klas początkowych mieli okazję uczestniczyć w nietypowych lekcjach matematyki, które rozbudziły ich kreatywność i ciekawość. Z kolei starsze klasy brały udział w matematycznym quizie oraz w konkursie Mistrza Pamięci, sprawdzającym ich umiejętności zapamiętywania cyfr dziesiętnych liczby π. Dodatkową atrakcją były matematyczne bajki, przygotowane przez samych uczniów.

Podczas święta nie zabrakło emocjonujących momentów. Jury nie tylko oceniało prace drużyn uczniowskich, lecz także aktywność i zaangażowanie widzów, którzy gorąco dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Ta forma rywalizacji dodatkowo podgrzewała atmosferę i sprawiała, że uczniowie czuli się wspólnie zaangażowani w wydarzenie.

Na zakończenie, pani dyrektor uroczyście podsumowała obchody, podkreślając ich znaczenie dla rozwijania pasji do matematyki oraz wspólnego budowania więzi w szkole. Wręczenie dyplomów i upominków było nie tylko gestem uznania dla zaangażowania uczestników, ale także okazją do podkreślenia znaczenia wspólnej pracy i wsparcia dla siebie nawzajem. To wyjątkowe święto z pewnością zostawiło trwałe piętno w sercach uczniów, będąc nie tylko źródłem wiedzy, ale także radości i wspólnych przeżyć.

Organizatorzy

Skip to content