Akademia z okazji Narodowego Święto Niepodległości Polski

Published: 2016-11-14

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
Żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały.

Takimi oto słowami, pod muzykę Fryderyka Chopina, rozpoczęła się w dniu 11listopadanasza szkolna uroczystość  z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie IG klasy uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym, nawiązującym do lekcji historii. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce historyczno-patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności.  Ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość.
Artyści spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest każdemu człowiekowi Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.