Pasowanie na Czytelnika

Published: 2022-05-11

W dniu 6 maja odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej. Podczas pasowania uczniowie klasy 4 zaprezentowali dla swoich młodszych kolegów przedstawienie, opowiadające o molikach, którym bolały brzuszki. A z jakiego powodu? Bo nie dbały o porządek w bibliotece i w książkach przeplątały się tytuły. O pomoc poprosiły pierwszaków, którzy chętnie pomogli w ich biedzie i wyprawili wszystkie błędy. Za to uczniowie klasy 1 otrzymali dyplomy, oficjalnie potwierdzające, iż zostali przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki.  Na pamiątkę uczniowie otrzymali prezenciki, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija wyobraźnię, ciekawość i umiejętności, zachęca do dalszego odkrywania świata pełnego przygód.

Maria Bukina, bibliotekarka