Rejonowy konkurs języka polskiego ,,Pokochaj polską mowę”

Published: 2022-05-03

„Korzenie nauki są gorzkie, ale owoce słodkie“

Arystoteles.

Takie oto słowa są mottem rejonowego konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4 z gimnazjów  rejonu solecznickiego: Gimnazjum  A. Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum  L. Narbutta w Koleśnikach, Gimnazjum  M. Balińskiego w Jaszunach, Gimnazjum J. Śniadeckiego w Solecznikach oraz opiekunowie konkursu- Gimnazjum  E. Orzeszkowej w Białej Wace. Mieliśmy wreszcie okazję  spotkać się na żywo.

W tym roku  konkurs przybrał zupełnie inną formę. Uczniowie odpowiadali na pytania na  platformie edukacyjnej Kahoot. Prace konkursowe składały się z dwóch części: językowej oraz czytania tekstu ze zrozumieniem. Nie było łatwo! Wyobraźcie sobie, jakiego refleksu, opanowania, skupienia oraz wiedzy wymagał od naszych uczniów tegoroczny quiz!

Oczekując na wyniki, wszyscy uczniowie wraz ze swoimi paniami, pod kierownictwem p. D. Jermołowicz wykonali laurki związane z Dniem Mamy.

Zwycięzcami rejonowego konkursu „Pokochaj Polską Mowę 2022“ zostali:

I miejsce Ligita Januszkiewicz  - Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace, naucz. J. Bukina.

II miejsce Łukasz Poźniak - Gimnazjum  M. Balińskiego w Jaszunach, naucz. R. Miłosz.

III miejsce Monika Plukszta - Gimnazjum  M. Balińskiego w Jaszunach, naucz. A. Michalkiewicz.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali dyplomy oraz nagrody przedmiotowe, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz paniom za pracę przygotowawczą do konkursu.

Organizatorzy J. Bukina
L. Skarina – Giczkina