Święto ,,Zapusty w wełnianych skarpetach”

Published: 2022-03-10

Kontynuując przekazywanie dawnych regionalnych tradycji młodemu pokoleniu, w dniu 24 lutego 2022 roku w Gimnazjum zostało organizowane Święto ,,Zapusty w wełnianych skarpetach” . Od rana uczniowie klas początkowych mieli lekcje ,,jak to dawniej bywało” – bez komputerów, rzutników, zupełnie bez elektryczności, przy świecach i w wełnianych skarpetach, symbolem naszych babć. Poznawali świat nauki, w którym niegdyś mogli się uczyć nasi przodkowie. Stare fotografie otwierali historie rodzinne a dawne gry i zabawy przybliżyli zaciekawienia naszych pradziadków. Najciekawsza impreza była już po lekcjach, gdy huczną gromadą, w kolorowych maskach wypędziliśmy zimę ze szkolnego podwórka: konkursy, zabawy, piosenki i inne atrakcje czekali na uczniów. Po udanej imprezie czekała  huczna uczta dla ciała: kosztowaliśmy pączki i faworki, bliny i inne wyroby. Zima odeszła, ustępując czas dla wspaniałej i pachnącej wiosny.

Łoreta Grygorowicz