Światowy Dzień AIDS

Published: 2021-12-06

We wtorek 30 listopada w gimnazjum odbyły się wstępne zajęcia poświęcone Międzynarodowemu Dniu AIDS. Podczas zajęć została przedstawiona podstawowa informacja o chorobie AIDS dla klas gimnazjalnych. Każdy uczeń dowiedział się w jaki sposób może się zakazić tą chorobą i czym ona jest niebezpieczna dla organizmu człowieka.

1 grudnia w Międzynarodowy Dzień AIDS odbył się quiz dla uczniów. Quiz został stworzony na podstawie informacji podanej we wtorek.  Była to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy zdobytej we wcześniejszych zajęciach. Uczniowie otrzymali emblematy, które symbolizowały tolerancyjność wobec ludzi chorych na AIDS.

Organizatorzy Światowego Dnia AIDS w gimnazjum:

Daniel Daukszewicz, uczeń klasy IIG- przedstawił prezentację na temat AIDS dla IIG klasy;

Elwira Saławatowa, pracownik medyczny gimnazjum;

Renata Nanartowicz, pracownik socjalny gimnazjum;

Opracował Daniel Daukszewicz, IIG kl.