Projekt „Dofinansowanie szkół polskich na Litwie”, realizowany przez fundację „Pomoc Polakom na wschodzie”

Published: 2021-11-19

Podczas realizacji  projektu „Dofinansowanie szkół polskich na Litwie” nasza placówka oświatowa  (jak i inne polskie szkoły na Litwie) otrzymała dofinansowanie  na edukację  uczniów klasy 1 i klasy maturalnej.

1 września podczas  inauguracji roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów klasy 1-ej zostały przekazane tornistry szkolne ze sprzętem piśmienniczym oraz „Bon Pierwszoklasisty”. Rodzice  otrzymali dofinansowanie w formie gotówki 500 zł. na osobę. Tegoroczna klasa maturalna otrzymała „Bon Maturzysty“ w formie gotówki 1000 zł. na osobę.

Wsparcie materialne daje możliwość urozmaicać edukację uczniów, organizować wycieczki edukacyjne oraz udoskonalać środowisko edukacyjne. Wsparcie finansowe pomaga w dobrym przygotowaniu uczniów do matury.

Rodzice oraz administracja gimnazjum kierują słowa podziękowania  fundacji „Pomoc Polakom na wschodzie“ za wsparcie edukacji uczniów szkół polskich na Litwie.

Administracja gimnazjum