Obchody Dnia Niepodległości Polski w gimnazjum

Published: 2021-11-15

11 listopada w ramach obchodów Dnia Niepodległości Polski w gimnazjum odbyła się konferencja uczniowska dla klas 5-IVG  pt. Galeria wielkich Polaków.  Konferencja miała na celu zaprezentowanie sylwetek znanych i mniej znanych Polaków zasłużonych w różnych dziedzinach, których osiągnięcia funkcjonują w świadomości świata.

Uczniowie klasy IIG i IIIG szczególną uwagę zwracali na to, iż potęgą państwa polskiego jest jego naród. Podkreślali, że rozum więcej znaczy niż siła i że nie można zapominać o takich wartościach jak współczucie, przyjaźń, szacunek i tolerancja.

Mamy nadzieję, iż konferencja pomogła uświadomić  uczniom jak ważne jest znać bohaterów swojego narodu, jak ważne nie stracić ducha w trudnych sytuacjach życiowych oraz jak ważne zachować ludzką godność, nawet w najgorszych warunkach.

Natomiast uczniowie klas początkowych, aby uczcić Dzień Niepodległości Polski, udali się na warsztaty do Centrum Kultury w Białej Wace, których organizatorką była pani Ania Woroniecka. Podczas spotkania odbyła się też lekcja historii dla najmłodszych, następnie pracując w grupach, dzieci doskonaliły umiejętności plastyczne, tworząc przepiękne mozajki w kolorach biało-czerwonych. Każda praca była wykonana pomysłowo i twórczo.

Wyrazy podziękowania kierujemy pracowniczce muzeum pani Ani Woronieckiej oraz dyrektorowi Centrum Kultury w Białej Wace Robertowi Kowgierowi za zaproszenie i miłą atmosferę podczas zajęć.