Dzień nauczyciela

Published: 2021-10-11

Nauczyciel – jeden z najtrudniejszych zawodów wymagających wiele wysiłku emocjonalnego, dlatego aby na twarzy nauczyciela ciągle gościł uśmiech, potrzebuje dobrego odpoczynku. Oczywiście wiele zależy od uczniów, ich zachowania oraz akceptacji przedmiotu. Nauczyciel jest źródłem dającym naukę poznania świata na różne sposoby. Mądrość wynikająca z osobistego doświadczenia pedagoga, słowo pedagoga jest drogowskazem  prowadzącym nas w dorosłe życie.

Dzień nauczyciela jest przede wszystkim dniem, gdy uczniowie dziękują pedagogom za owoce ich pracy. Cenimy każdą ich troskę o nasze dobro, rozumiemy, że każde włożone w nas słowo jest nasieniem,  z którego wyrasta drzewo. (Smak owoców oczywiście będzie zależał nie tylko od nauczycieli, ale i nas samych).

We wtorek (5 października) świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Zawdzięczając gościnności centrum imprez,  święto  odbyło się na dużej, pięknie przybranej sali. Celem tego dnia było darowanie dla nauczycieli  zadowolenia z pracy i uśmiechu. Upiększeniem koncertu były teatralizowane sceny z życia szkoły, tańce oraz śpiew naszych  utalentowanych  uczniów. Nie zapomnieliśmy również  o emerytowanych nauczycielach naszego gimnazjum.

Podsumowując warto zaznaczyć, że zawsze musimy pamiętać o naszych nauczycielach, o osobach motywujących nas do odważnego  kroczenia  do przodu. Pamiętajmy także, że zawód nauczyciela to tytaniczny wysiłek, za który musimy być wdzięczni nie tylko podczas świąt, lecz i na co dzień.

Daniel Daukszewicz, IIG klasa