Wycieczka Do Kowna

Published: 2021-06-18

16 czerwca odwiedzilismy miasto Kowno. Na wycieczke wyjechali uczniowie klas 5-8, IG-IIIG. Byliśmy w Zoo, gdzie spacerowaliśmy zawiłymi ścieżkami obserwując duzo ciekawych zwierząt, najbardziej zapamiętała się żyrafa, białe wilki i leniwy mors.

Wycieczka do Kowna była wspaniała. Poznaliśmy ciekawą historię IX fortu. Największe wrażenie wywołał spacer po wąskich podziemiach i celach więziennych. Przewodnik opowiadał, że poczatkowo to była twierdza obronna miasta, koszary dla wojskowych, a potem w XX wieku, to stało się więzieniem. Dziekujemy za wspaniałą wycieczkę do Kowna!

Artur Iwoszkis , uczeń kl. 8

Program wycieczki do Kowna był bardzo atrakcyjny. Zwiedziliśmy: zoo, pałac w Czerwonym Dworze (Raudondvaris), a także twierdzę obronną IX fort. Uczniom najbardziej spodobało się w IX forcie, ponieważ przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała o jego przeznaczeniu, wydarzeniach historycznych, obronie miasta i usytuowaniu innych fortów Kowna.
  Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w cudnej rezydencji hrabiego Tyszkiewicza. Jest to zamek z czasów krzyżackich, potem król Zygmunt August podarował go Barbarze Radziwiłłównie. Posiadłość kolejno zmieniała swoich właścicieli ze znanych rodów. Jest to jeden z najstarszych renesansowych zabytków. Nasza grupa podziwiała piękne sale dworu i miała zajęcia z tańca XV w.
  Z wycieczki uczniowie, a także nauczyciele wrócili do domu szczęśliwi. Z rozmów z uczniami można było wnioskować, że chcą wrócić do tych miejsc z rodziną.

Uczennice klasy IIg, Juljana Szwajkowska, Maja Wiszniewskaja

Migawki