Szkolny konkurs recytatorki poezji M. Konopnickiej

Published: 2021-05-25

W dniu 28 kwietnia niniejszego roku odbył się szkolny konkurs recytatorki poezji M. Konopnickiej dla uczniów klas 1 – 4. Celem konkursu było propagowanie piękna języka ojczystego, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich. Z powodu pandemii wirusa COVID-19 konkurs poezji M. Konopnickiej odbył się w tym roku w formie on-line przez platformę MS TEAMS.

W konkursie recytatorskim wzięło udział 17 recytatorów. W swojej ocenie jury kierowało się następującymi kryteriami: interpretacja utworu, poprawność językowa, stopień opanowania utworu, ogólny wyraz artystyczny. Każdy z uczestników wykazał się piękną deklamacją wybranego wiersza.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, komisja wyłoniła zwycięzców i przyznała trzy miejsca w określonych kategoriach:

I kategoria (klasa 1-2):

I miejsce – Patrycja Wrublewskaja, uczennica 2 klasy

II miejsce – Anna Katarzyna Giczkina, uczennica 2 klasy

II miejsce – Milena Kisłowska, uczennica 2 klasy

III miejsce – Alisa Pataszonok, uczennica 1 klasy

II kategoria (klasa 3-4):

I miejsce – Katarzyna Bukina, uczennica 3 klasy

II miejsce – Daria Mysina, uczennica 4 klasy

II miejsce – Daniel Nedweckis, uczeń 3 klasy

III miejsce – Lukrecja Mačytė, uczennica 3 klasy

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy niezwykłych występów. Życzymy wszystkim kontynuowania przygody z poezją i serdecznie zapraszamy na kolejne konkursy.

Organizator Liana Skarina-Gičkina, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego