EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Published: 2016-09-27

W poniedziałek, 26 września jak co roku obchodziliśmy EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW.  (European Day of Languages).Tegoroczne obchody Dnia Języków Europejskich uświadomiły uczniom, że nauka języków daje ludziom wiele możliwości, że języki obce to nie tylko przedmiot w szkole, ale przede wszystkim narzędzie do odkrywania wielu ciekawych miejsc i kultur oraz doznania niezwykłych wrażeń. Cieszmy się, że mamy możliwość uczyć się różnych języków po to, aby stać się docenianą osobowością.

Aby nie było nudnie świętować ten dzień, podczas przerw, po 3 i 4 lekcji można było sprawdzić swoją wiedzę o państwach i językach oraz odpowiedzieć na pytania kwizu. Uczniowie klas 7, 9, 10 przyszykowali gazetki  o państwach Europy, a także ciekawostki językowe.

Uczniowie klas 2,3,4,5,7 chętnie brali udział i odpowiadali na pytania, a w nagrodę otrzymali słodycze. Celem tego święta było pokazanie różnorodności  jezykowo-kulturowej Europy oraz wspieranie nauki języków obcych. Wniosek jest jeden: WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH.

Nauczycielka jęz. angielskiego N. Żurawlowa