Published: 2016-09-14

Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września dla uczniów klas pierwszych bywa świętem, gdyż otrzymują wyprawki pierwszoklasisty. W tym roku przeszło to jakoś smutno, bo bez prezentów. Ale niespodzianką było zaproszenie do gimnazjum im. Śniadeckiego w Solecznikach na 3 września. Rodzice, uczniowie klasy 1, nauczycielka, dyrekcja, przedstawiciele organizacji polskich byli zaproszeni na uroczystość wręczania wyprawek pierwszaka.

Plecaki były tak ciężkie, że dziecko z trudem mogło go nieść. Oprócz tego były jeszcze dodatki, które się nie mieściły do plecaka. Bo oprócz przyborów szkolnych dzieciaki otrzymały książkę ,,Baśnie i legendy polskie”, zestaw śniadaniowy oraz grę ,,Polak Mały”, ufundowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Projekt wyprawki szkolnej ,,Bon Pierwszaka” to nie tylko plecaki i dodatki, ale i pakiet finansowy związany ze wsparciem szkoły.

W imieniu rodziców dziękujemy Fundacji ,,Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP za wsparcie rodzin i stworzeniu motywacji lepszych warunków do pobierania nauki.

Nauczycielka klasy 1 Leonarda Markielewicz