LUBIĘ Z KSIĄŻKĄ IŚĆ PRZEZ ŚWIAT

Published: 2020-12-14

W ramach projektu Lubię z książką iść przez świat, od października 2019 roku odbywały się w naszej bibliotece liczne spotkania z najmłodszymi czytelnikami.

Głównymi celami projektu była promocja książki i biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego uczniom oraz zwiększenie roli biblioteki szkolnej w kształceniu, wychowaniu i rozwijaniu zainteresowań dzieci.

Spotykaliśmy się w określone dni tygodnia. Dla klas 1-2 przeczytaliśmy dużo pięknych i znanych bajek: Jaś i łodyga fasoli, Szewczyk Dratewka, Tomcio Paluszek, Złota rybka… Bajki dla dzieci nie tylko wzbogacają słownictwo, pamięć i wyobraźnię, lecz przede wszystkim uczą myślenia. Czytanie także ułatwia naukę oraz poszerza zakres wiedzy dziecka.

Natomiast uczniowie klas 3-4 bardzo chętnie czytali sami. Oprócz bajek czytaliśmy utwory A. Lindgren Pippi Pończoszanka, A. Maleszki  Magiczne drzewo, Czerwone krzesło i inne.

Przeczytane utwory opowiadaliśmy i omawialiśmy. Każdy uczeń miał możność wypowiedzenia się.

Na zakończenie projektu uczniowie wykonali prace twórcze do utworu, który najbardziej im się spodobał.

Dziękuję wychowawczyniom klas początkowych za współpracę, a uczniom za wszystkie spotkania i zapraszam na kolejne!

Bibliotekarka, Maria Bukina