Jesienna wycieczka do Kiernowa

Published: 2020-11-04

W październikowy poranek, wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni, uczniowie klas 1 – 4 pod opieką swoich wychowawców udali się do pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego – Kiernowa. W czasie wycieczki wielką atrakcją było zwiedzanie kompleksu pięciu grodzisk w regionie Morza Bałtyckiego, oferującego spektakularne widoki na zakola rzeki Wilii. Uczniowie poznali wspaniałą historię miasta, odwiedzili muzeum archeologiczne, obejrzeli odnowione budynki z XIII wieku, podziwiali  ulice i domy drewnianego miasta. Miejscowe Muzeum Archeologii i Historii prezentuje bogate zbiory unikatowych wykopalisk.

Wycieczka spełniła oczekiwania uczniów, wzbogaciła ich wiedzę o regionie, pokazała piękno i różnorodność krajobrazu litewskiego. To był piękny, jesienny, przyjemny i udany dzień!

Organizator J. Bukina, wychowawczyni klasy 3.