Dwutygodniowy pobyt w Julinku

Published: 2016-08-22

Co roku cieszymy się z możliwości odwiedzenia Macierzy, by nasze dzieci poznawały polską kulturę, dokształcały swój język polski. Trzynastoosobowa grupa z  Gimnazjum im. E.Orzeszkowej wypoczywała w Gościńcu Julinek na zaproszenie Powiatu Warszawsko-Zachodniego, kolonie współfinansowane są  przez samorządy gminne.  Była to wspaniała okazja zawrzeć nowe znajomości, gdyż zmiana liczyła wyjątkowo wielką liczbę tego roku, bo aż 99 uczestników z polskich szkół rejonów solecznickiego i wileńskiego oraz z miasta Wilna.   Młodzież zwiedzała Warszawę  m.in.: Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy  i Starówkę, okoliczne miasteczka.  Program pobytu był bogaty w wiele atrakcji. Odbyliśmy wycieczki bryczką, a niektórzy i konno, po Puszczy Kampinoskiej. Wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych, jak również zaliczyliśmy atrakcyjny plan zajęć sportowo-rekreacyjnych  i turystycznych . Uczniowie własnoręcznie przygotowali w czasie zajęć wiele pamiątek i miłych niespodzianek dla najbliższych. Kierownik kolonii, pan Krzysztof Radkowski  zastępca Dyrektora SOSW w Lesznie, gdzie mieliśmy zakwaterowanie,  z ogromnym entuzjazmem i poświęceniem przygotowywał każdy kolejny dzień zajęć. Dbał o każdego uczestnika, opatrywał rany, instruktował w wielu wyczynach sportowych i intelektualnych, był przez ten okres Aniołem Stróżem każdego dziecka. We wtorek, 16 sierpnia ze łzą w oku pożegnaliśmy się, gdyż  cała ekipa instruktorów, którzy się zajmowali z nami przez ten okres trwania  kolonii, to osoby wielkiego serca, chcą i potrafią  darować dzieciom uśmiech, szczęście i zaszczepiać miłość.

Z ogromną wdzięcznością i uznaniem dla  Organizatorów, przyjaciół z Polski,
                                                                                              opiekun grupy Janina Snarska.