Pierwsze spotkanie ze szkołą

Published: 2020-03-13

Pogodne i ciekawe świata dzieci przybyły z rodzicami do gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace. To integracyjne spotkanie odbyło się 6 marca br. Miłych gości przywitała administracja gimnazjum, nauczycielki klas początkowych. W klimacie przyjaźni dzieci i rodziców powitała dyrektor gimnazjum Mirosława Szostak, która podziękowała za spotkanie wspólne i zaproponowała gościnność w nowym roku szkolnym. Nauczycielka przyszłej klasy pierwszej Leonarda Markielewicz zapoznała z planem spotkania. Wówczas dzieci i rodzice przedstawiły się.

Następnie wszyscy pooglądali  inscenizację klasy 4: ,,Mały żuczek i żabki”. Potem dzieci wyruszyły do biblioteki szkolnej, wypróbowały współczesne tablice interaktywne i ćwiczenia z chustą animacyjną. W tym czasie rodzice poszli na spotkanie warsztatowe z nauczycielką L. Markielewicz, która opowiedziała i pokazała slajdy zajęć edukacyjnych początkówki, następnie poprosiła przedstawić dodatnie cechy swego dziecka na wyciętej papierowej ręce.

Spotkanie kończyliśmy w miłych nastrojach. Dziękując za przybycie, wręczyłam małym gościom nieduże prezenciki i balony.

Po uśmiechniętych twarzach dzieci i rodziców widziałam, że spotkanie się udało.

Leonarda Markielewicz