Dbajmy o piękny uśmiech

Published: 2020-03-05

Zęby są niezwykle ważne dla każdego człowieka. Jak dbać o zęby? Tego się uczymy każdego roku ze szkolnym specjalistą od spraw zdrowia p. Elwirą Saławatową.

W tym roku, 25 lutego, klasa 4 miała zajęcie na temat : ,,Prawidłowa higiena jamy ustnej”. Lekcja miała za zadanie zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat. Uczniowie przypomnieli ile razy mają czyścić zęby i jak, zapoznali się ze środkami higieny jamy ustnej. Następnie pani   teorię pokazała  praktycznie.

Na koniec zajęcia został przeprowadzony sprawdzian. Na podane pytania odpowiadał każdy indywidualnie i za prawidłowe odpowiedzi miał możliwość otrzymać nagrodę:  jeden ze środków do pielęgnowania zębów.

Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętali, jak mają pielęgnować zęby, by zachować piękny i biały uśmiech.

Wychowawczyni klasy 4