Spotkanie z teatrem

Published: 2020-02-12

9 lutego mieliśmy niedzielę, dzień wolny od pracy, ale uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią Leonardą  Markielewicz wybrały się do Wileńskiego Rosyjskiego Teatru Dramatycznego na przedstawienie pt. ,,Syrenka”.

Głównymi bohaterami byli Syrenka, Rak, książę. Przedstawienie było muzyczne, wykonawcy śpiewali dużo piosenek. Na szczególną uwagę zasługiwała scenografia i kostiumy. W przedstawieniu wykorzystano efekty specjalne tj. dym imitujący mgłę, wzburzone morze, burzę.

Spektakl skończył się smutno, tragicznie. Syrenka została w końcu zamieniona w morską pianę. Wszyscy byli zachwyceni spektaklem, chociaż na zakończenie mieli uczucie żalu.

Mam nadzieję, że ten wyjazd wzbogacił uczniów o nowe kompetencje kulturalne, zrozumieli, jak mają zachowywać się w teatrze, potrafili zrozumieć sztukę teatralną.

Wychowawczyni klasy 4 Leonarda Markielewicz