Jasełka w naszej szkole

Published: 2019-12-20

Jak co roku w naszej szkole, jako wielka rodzina, wspólnie gromadzimy się na Opłatku. W tym roku uroczystość odbyła się w Sali Imprez, która była pełna nauczycieli, uczniów i kochanych rodziców.

Wszyscy z utęsknieniem czekali  kiedy pojawią się na scenie artyści (uczniowie z kółka teatralnego). Zgasło światło. Na scenie pojawił się Narator, który rozpoczął przedstawienie. Po chwili wyszedł Józef i Maryja, którzy szukali noclegu. Nikt ich nie przyjął, ani bogaci, ani młodzież na dyskotece, ani w hotelu, przygarnęli ich bezdomni.

Niech w naszym sercu zawsze będzie obecny Bóg, znajdzie się miejsce dla człowieka, zwłaszca potrzebującego, abyśmy umieli rozpoznać w każdym człowieku Jezusa. Dziękuję  artystom i  wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego święta.

Aneta Sawicka