Święto powitania Świętego Mikołaja w początkówce

Published: 2019-12-20

Dawno temu, przez wszystkich kochany,

Żył biskup Mikołaj, wszystkim nam znany.

Najuboższym chętnie z pomocą śpieszył,

Biednych i smutnych wspomagał i cieszył.

W tradycji polskiego kalendarza, 6 grudnia jest dniem wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa z Miry.

Chociaż  17 grudnia za oknami  temperatura była na plusie i brakowało oznak zimy, jednakże w naszym gimnazjum już od rana  panowała świąteczna atmosfera, zapowiadała się świetna impreza.

Uczniowie klas początkowych wraz z wychowawczyniami zorganizowali święto powitania Św. Mikołaja. Karol Kowalewskij, uczeń klasy 3, pięknie się spisał w roli Mikołaja. Deklamując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc świąteczne tańce, uczniowie przenieśli publiczność  do czarodziejskiej krainy Św. Mikołaja, składali życzenia i podziękowania Mikołajowi. Przejęte i uradowane ich buźki potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują.

Na zakończenie występu, niespodziewanie uczestnicy imprezy, otrzymali telefon z powiadomieniem, iż dzieciaki wraz z rodzicami muszą podjąć się wielu atrakcyjnych wyzwań, których zażyczył sobie Mikołaj. Po wykonaniu zadań, każde dziecko otrzymało niespodziankę, co dostarczyło dzieciom mnóstwo radości. Warto zauważyć, iż całej imprezie towarzyszyła przyjemna, rodzinna atmosfera.

Jesteśmy wdzięczni rodzicom uczniów klas 1 – 4 za wspólne świętowanie.

Janina Bukina, wychowawczyni klasy 2