AKCJA NARODOWEGO CZYTANIA Z OKAZJI DNIA PATRONKI

Published: 2019-11-21

Nasza społeczność szkolna przeżywa co roku 19 listopada jako Dzień szczególny - Święto swej Patronki! – Elizy Orzeszkowej. Dumą napawa nas fakt, że mistrzyni słowa pisanego należała zawsze do najwybitniejszych pisarzy polskich. Upamiętniając ten dzień zawsze przynosimy jej świeże kwiaty, bo w tym właśnie dniu są jej imieniny i Eliza Orzeszkowa zawsze gościła 19 listopada dużo gości.

Już od 2016 roku stało się tradycją w Dniu Patrona Gimnazjum promować czytanie lektur wśród uczniów naszego gimnazjum, organizując akcję Narodowego Czytania. Czytaliśmy H.Sienkiewicza nowele „Janko Muzykant i „Latarnik”, inscenizowaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”, zgłębialiśmy powieść E. Orzeszkowej „Nad Niemnem” i w ubiegłym roku Stefana Żeromskiego ”Przedwiośnie”.

Podczas tegorocznej  akcji Narodowego Czytania uczniowie  poznali debiutancką nowelę Elizy Orzeszkowej „Obrazek z lat głodowych”, czytali nowelę „Dobra pani”oraz fragmenty z powieści „W klatce”.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNE CZYTANIE!