Nauka pływania w klasie 2

Published: 2019-11-12

Od września do grudnia, każdy poniedziałek i środę, uczniowie klasy 2 mają zaszczyt uczęstniczyć w zajęciach pływania w basenie, które odbywają się w gimnazjum Tysiąclecia Litwy w Solecznikach. Gimnazjum uczęstniczy w projekcie nauczania dzieci pływania pod tytułem „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2019“. Nauczyciel, uczący pływania – Kęstutis Pileckas.

Dzieci miały możliwość wysłuchania wskazówek ratownika, dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z basenu. Przed wejściem do wody uczestniczą w mini rozgrzewce. Uczniowie opanowali podstawowe czynności w wodzie: zanurzanie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, opanowanie wydechu do wody, wykonanie leżenia na piersiach i grzbiecie.

Drugoklasiści z ogromną niecierpliwością czekają na dzień, kiedy znów pojadą do basenu, który przynosi moc radości i pozytywnych emocji. Nauczanie pływania służy nie tylko celom sportowym, lecz także użytkowym, zdrowotnym, higienicznym i leczniczym.

Wychowawczyni klasy 2, Janina Bukina