Wycieczka do Wilna

Published: 2019-10-15

9 października uczniowie klas 1 – 4 wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Wilna. Przez paszport edukacyjny kultury oświaty dla uczniów zostały zamówione zajęcia w studium keramiki ADI. Tam dzieci miały okazję samodzielenie wykonać zabawki choinkowe z gliny. Poznały technikę lepienia z gliny, wykonały różnorodne wzory na wyrobach. Po pracochłonnym zajęciu zjedliśmy obiad i ruszyliśmy dalej.

Niezapomniany został również 19 FESTIWAL FILMU POLSKIEGO. Uczniowie obejrzeli – Dzień czekolady, to film Jacka Piotra Bławuta, pokazujący świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dzieci. Chrupiąc popcorn dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądali tę baśń, balansującą pomiędzy światem realnym i fantastycznym, o miłości i tęsknocie.

Do szkoły wróciliśmy pełni emocji i wrażeń.

Wychowawczyni klasy 1

Liana Skarina-Gičkina